Усе навіны

П'ер-Эмерык Абамеянг: «Уражанне, быццам «Марсель» не дастаў урок пасля «Панацінаікас»

19 жніўня, 14:13

Нападаючы «Марселя» Пʼер-Эмерык Абамеянг пракаментаваў нічыю ў матчы з «Метцом» (2:2) у Лізе 1.

«Калі ты трымаеш гульню пад кантролем, як гэта было ў першым тайме, трэба ведаць, як зняць напружанне ў камандзе. Мы не прарабілі сваю працу ў атацы. Былі шанцы забіць, але самі сябе падставілі пад небяспеку.

На шчасце, двойчы забілі на выездзе. Але, сапраўды кажучы, мы павінны былі вырашыць лёс матчу ў сваю карысць яшчэ задаўга да фінальнага свістка. У мяне такое ўражанне, быццам мы не засвоілі ўрок пасля «Панацінаікас» («Марсель» вылецеў з ЛЧ – заўв.), таму што гулялі прыкладна гэтак жа, як у сярэдзіне тыдня. Над гэтым трэба папрацаваць, думаю, можам набрацца сталасці, каб лепш справіцца з гэтымі фазамі, калі нам не ўдаецца забіць гол да перапынку», – сказаў Абамеянг.