Усе навіны

Карла Анчалоці: «Калі каманда нешта робіць няправільна – гэта мая адказнасць, але ў мяне шырокія плечы, таму не праблема»

25 верасня, 09:12

Галоўны трэнер «Рэала» Карла Анчалоці пракаментаваў паражэнне каманды ў матчы 6-га тура Ла Лігі супраць «Атлетыка» (1:3).

«Хасэлу не гуляў, таму што мы хацелі больш кантраляваць мяч за кошт дадатковага паўабаронцы ў ромбе. Праблема не ў тым, хто гуляў, праблема ў тым, што мы слаба згулялі ў абароне, чаго не было ў першых матчах сезона.

Мы прапусцілі ўсяго 3 мячы за першыя 6 матчаў, а сёння 3 мячы за 45 хвілін. Мы былі слабыя, гэта быў не найлепшы наш вечар.

Былі блізкімі да таго, каб адыграцца, але трэці гол скончыў матч. Мы добра гулялі ў канцы першага тайма, але 1:3 – гэта занадта шмат, каб пераламаць сітуацыю.

Я не буду казаць аб асобных гульцах. Скажу толькі тое, што мы дрэнна бараніліся. Каманда не была кампактнай, асабліва ў першым тайме, чым «Атлетыка» і скарыстаўся. Усе тры галы былі копіямі, сапернік знаходзіў шчыліны паміж цэнтральнымі абаронцамі, якія дрэнна размяшчаліся ў сваёй зоне.

Змяніў бы я план на гульню, калі б была магчымасць? Гэта добрае пытанне. Магчыма, я мог бы зрабіць нешта лепшае. Гэта зусім зразумела. Калі каманда нешта робіць няправільна – гэта мая адказнасць, але ў мяне шырокія плечы, таму не праблема», – сказаў Анчалоці.