Усе навіны

Карла Анчалоці: «Калі «Баварыя» скардзіцца на незалічаны гол, пагаворым пра забіты мяч, які нам адмянілі – Кіміх нырнуў»

9 траўня, 10:21

Галоўны трэнер «Рэала» Карла Анчалоці пракаментаваў незалічаны гол Дэ Лігта на апошніх хвілінах матча ў адказ паўфіналу Лігі чэмпіёнаў супраць «Баварыі» – 2:1.

«Апошняе рашэнне было справядлівым. Магчыма, гэта не быў афсайд, але лайнсмен паднімае сцяжок, суддзя дае свісток, і мы спыняемся.

Калі яны скардзяцца на гэта – мы пагаворым аб голе, які нам адмянілі. Кіміх нырнуў, яны абодва штурхалі адзін аднаго.

Марчыняк – арбітр вышэйшага класа, які абслугоўваў фінал чэмпіянату свету», – сказаў Анчалоці.

На 71-й хвіліне мяч заляцеў у вароты «Баварыі» ад нагі Дэ Лігта, аднак арбітр матчу Шымон Марчыняк адмяніў гол з-за таго, што Начо штурхнуў Ёзуа Кіміха ў твар.

На 90+13-й хвіліне Матэйс забіў гол пасля свістка, калі ўжо быў зафіксаваны афсайд. Галоўны арбітр матча Шымон Марчыняк не даў дайграць эпізод да фіксацыі становішча па-за гульнёй.