Усе навіны

Пеп Гвардыёла: «Раней часам было пачуццё недахопу матывацыі, калі часта выйгравалі трафеі – сёння такога не было»

17 жніўня, 10:30

Галоўны трэнер «Манчэстэр Сіці» Пеп Гвардыёла пракаментаваў перамогу ў Суперкубку УЕФА над «Севільяй» (1:1, 5:4 па пенальці).

«Эдэрсан некалькі разоў выбаўляў нас. На мінулым тыдні (у Суперкубку Англіі супраць «Арсенала» – Tribuna.com) мы прайгралі па пенальці, але на гэты раз перамаглі. Коўлу Палмеру было нялёгка ў такім фінале, але ён выдатна зладзіўся.

«Севілья» мае выключных гульцоў, цудоўнага брамніка, крайніх абаронцаў узроўню нацыянальных зборных. Олівер Торэс выдатна ўзаемадзейнічае з форвардамі, таму яны небяспечныя наперадзе.

Магчыма, завяршэнне Эн-Нэсіры было не ідэальным, але гэта былі жудасныя моманты, калі Акампас таксама быў блізкі да гола. Але Эдэрсан выратаваў нас. Пасля першых хвілін другога тайма мы пачалі гуляць у пас і больш кантраляваць гульню.

Бліжэй да канца матча мы забілі, і ў апошнія хвіліны мы адчулі, што мы з'яўляемся камандай, якая можа забіць яшчэ. Калі б «Севілья» забіла другі, магчыма, мы б не змаглі гэтага зрабіць.

Раней у мяне часам было пачуццё недахопу матывацыі, калі каманда часта выйгравала трафеі. Але зараз у мяне не было такога пачуцця.

Мы вельмі радыя, што ўжо выйгралі трафей. Нам не хапае яшчэ аднаго, які мог бы дазволіць нам зрабіць поўны круг – наступнай будзе паездка на клубны чэмпіянат свету», – сказаў Гвардыёла.