Усе навіны

Абаронца «Меца» Ндорам рызыкуе атрымаць працяглую дыскваліфікацыю за гамафобны каментар

20 жніўня, 16:49

Абаронца «Метца» Кевін Ндорам рызыкуе атрымаць дыскваліфікацыю за гамафобны каментар, паведамляе L’Equipe.

Нагадаем, у пятніцу каманда гульца прайгравала пасля першага тайма «Марселю» з лікам 0:1, рэагуючы на гэта ён сказаў у інтэрв’ю паміж таймамі наступнае: «Нам не хапае характару. Прабачце за такі тэрмін, але мы гуляем як п####ы. Мы баімся гуляць у мяч. Нам давядзецца гуляць у мяч, інакш у нас нічога не атрымаецца», — сказаў Ндорам.

Пасля перапынку «Метц» двойчы забіў у меншасці, але не ўтрымаў перавагу, прапусціўшы на 82-й хвіліне.

Адразу пасля матчу Ндорам папрасіў прабачэння за свае словы ў яшчэ адным флэш-каментары:

«Я сказаў гэтую фразу з-за таго, што быў расчараваны і раздражнёны, я не меў на мэце кагосьці пакрыўдзіць, сутнасць была не ў гэтым. Прашу прабачэння».

Словы Ндарама будуць разгледжаны на паседжанні дысцыплінарнага камітэта лігі, якое адбудзецца ў сераду.

Па дадзеных L’Equipe, футбаліст рызыкуе атрымаць 3-матчавую дыскваліфікацыю, але не выключаны варыянт і з 10-матчавай, калі словы Кевіна будуць расцэнены як дыскрымінацыйныя. Аднак прабачэнні гульца могуць згуляць на яго карысць.