Усе навіны

Беларусы Кузьмін і Тарасевіч адзначыліся галявымі перадачамі ў матчах OHL. Пальшакоў асіставаў у WHL, а Боураш – у QMJHL

29 снежня 2022, 12:45

У паўночнаамерыканскіх хакейных лігах прайшлі чарговыя матчы.

У OHL «Флінт Файрбердс», за які выступае беларускі абаронца Дзмітрый Кузьмін, дома абгулялі «Су-Сэнт-Мары Грэйхаўндз» з лікам 7:4.

Беларус аформіў галявую перадачу, нанёс 5 кідкоў, атрымаў 2 хвіліны штрафу і зарабіў паказчык карыснасці «+1». У актыве беларускага абаронцы 32 матчы, у якіх ён набраў 28 (6+22) ачкоў, карыснасць «0».

Акрамя таго, «Норт-Бэй Батальён», дзе гуляе беларускі нападаючы Мікіта Тарасевіч, таксама дома буйна перамог «Садбэры Вулвс» з лікам 7:3.

Форвард з Беларусі аформіў 2 галявыя пасы, нанёс 3 кідкі, прайграў 1 укідванне, атрымаў 2 хвіліны штрафу і зарабіў паказчык карыснасці «+3». У 32 матчах, Тарасевіч набраў 21 (8+13) ачко, карыснасць «+15».

У WHL «Брэндан Уіт Кінгсз», за якіх гуляе беларускі нападаючы Захар Пальшакоў, у гасцях закінулі 4 неўзаемныя шайбы ў вароты «Рэджайны Пэтс».

Беларус аформіў галявую перадачу, нанёс 3 кідкі, выйграў усе 6 укідванняў з 6, атрымаў 2 хвіліны штрафу і зарабіў паказчык карыснасці «+1». На рахунку Польшча 30 сустрэч, у якіх ён набраў 10 (3+7) ачкоў, карыснасць «-9».

У QMJHL «Руэн-Норанда Хаскіс», за які выступае беларускі форвард Данііл Боураш, дома ў авертайме саступілі «Гаціна Алімпікс» з лікам 3:4 (АД).

Беларус вярнуўся ў склад пасля адпачынку і аддаў галявую перадачу. Ён нанёс 3 кідкі міма і зарабіў паказчык карыснасці «0». У яго 34 (22+12) балы ў 32 сустрэчах у сезоне, карыснасць «-1».