Юрген Клопп: «Байчэціч нахабны, як чорт, увогуле не хвалюецца»

27 снежня 2022, 09:03

Галоўны трэнер «Ліверпуля» Юрген Клоп пракаментаваў перамогу над «Астан Вілай» (3:1).

«Паказалі топ-выступ у цяжкім матчы. Думаю, наша гульня ў першым тайме была выключнай.

У «Вілы» былі свае моманты, але мы згулялі вельмі добра. Мне спадабалася тое, што я ўбачыў. Мы сказалі хлопцам у перапынку, дзе мы можам згуляць лепш. Адзіная праблема заключалася ў тым, што ў другім тайме мы раптам прапусцілі гол.

«Віла» гуляла вельмі настойліва ў хатнім матчы, гэта нармальна. Ведалі, што так будзе, трэба проста перажыць гэтыя моманты. Маглі забіць свой трэці мяч значна раней, але і так нармальна. Спадабалася, як мы яго забілі.

Байчэціч нахабны, як чорт, увогуле не хвалюецца. Ён проста гуляе ў футбол, можа рабіць гэта вельмі добра. У яго быў бацька-футбаліст, так што гены ёсць, але таксама і стаўленне, дасведчанасць і адпаведны інтэлект. Вялікае задавальненне працаваць з гэтымі хлопцамі», – сказаў Клоп.