Усе навіны

Мічэл пра кантакт Савіньё і Рэйнілду ў штрафной «Атлетыка»: «Гэта пенальці»

13 красавіка, 22:46

Галоўны трэнер «Жыроны» Мічэл Санчэс пракаментаваў паражэнне ў матчы з «Атлетыка» (1:3) і кантакт Савіньё з Рэйнілду ў штрафной мадрыдцаў на 47-й хвіліне.

«Мы дазволілі «Атлетыка» кантраляваць нас, што не было планам на гульню. Да ліку 1:1, мяркую, матч быў пад кантролем. Ключавым момантам стаў пенальці ў кампенсаваны час. У другім тайме мадрыдцы паказалі вельмі добрую гульню.

Мы бачылі кадры з момантам Савінья. ВАР нават не запрасіў арбітра перагледзець магчымы пенальці. Разумею, што арбітр можа ўсумніцца, калі гэта па-за штрафной ці калі футбаліст спатыкнуўся. Але там быў удар, гэта пенальці», – сказаў Мічэл.

«Жырона» засталася трэцяй у Ла Ліге. Наступны матч – 20 красавіка дома супраць «Кадыса», каляндар тут.