Гулец «Іслачы» Калачоў: «У матчы з «Тарпеда-БелАЗ» забіў выпадковы мяч»

9 траўня, 22:51

Абаронца «Іслачы» Ілля Калачоў падзяліўся меркаваннем аб матчы ў адказ 1/2 фіналу Кубка Беларусі супраць «Тарпеда-БелАЗ» (1:1). Футбаліст забіў мяч, які вывеў яго каманду ў фінал.

– Прапушчаны мяч на нашу каманду ніяк не паўплываў. У перапынку абмеркавалі тое, што адбывалася ў першым тайме, сказалі адзін аднаму, што ў нас усё атрымліваецца. А гэты гол выпадковы, мяч заляцеў пасля стандартнага становішча.

Разумелі, што цалкам можам аднавіць парытэт у матчы і выйсці наперад у двухраўндавым супрацьстаянні. Тым больш што ў «Іслачы» ўсё ж мелася некаторая перавага. Выйшлі з раздзявалкі і працягнулі гнуць сваю лінію, ціснулі і былі ўпэўненыя, што давядзём справу да перамогі.

Ці былі асцярогі, што нам не хопіць сіл на магчымыя 120 хвілін гульні? Ніякіх. Трэніровачны працэс пабудаваны так, што фізічныя кандыцыі кожнага футбаліста знаходзяцца на належным узроўні. Усе былі гатовы правесці на полі столькі часу, колькі спатрэбіцца.

Можна сказаць, забіў выпадковы гол. Сапернік вынес мяч са штрафной, а першым на падбор паспеў Косця Кучынскі. Хутка ў адзін дотык вярнуў валоданне нам, ну а я апынуўся адзін перад варотамі, – сказаў Калачоў.